close
تبلیغات در اینترنت
مصاحبه با شهرام حقیقت‌دوست + عکس

مبینک | Mobinak

محل تبلیغ شما محل تبلیغ شما

اسلاید وبلاگ

در انجمن مبینک چه خبر ؟ ؟ ؟

کمی طاقت داشته باشید...
عنوان پاسخ بازدید توسط
0 33 mobinak
0 30 mobinak
0 41 mobinak
0 39 mobinak
0 36 mobinak
0 36 mobinak
0 28 mobinak
0 38 mobinak
0 324 mobinak
0 32 mobinak

مصاحبه با شهرام حقیقت‌دوست + عکس

ا موضوع:

مصاحبه با شهرام حقیقت‌دوست:

اوج بازیگری اش به مجموعه تلویزیونی «خط قرمز» برمی‌گردد، نقشی که زوایای مختلفی داشت و نزد بینندگان محبوب شد. بعد از آن گزیده در تلویزیون فعالیت داشت. تا این که با مجموعه «مختارنامه» در نقش منفی حضوری دوباره داشت. اما نتوانست موفقیت مجموعه تلویزیونی «خط قرمز» را تکرار کند.

«شهرام حقیقت دوست» هم اکنون در نقش «سعید خجسته فر» که به گفته خودش وجود تاریخی ندارد و به خاطر درام قصه در فیلم نامه اضافه شده است، جوانی که در کنار شهید «بابایی» به حرفه خلبانی مشغول و یار و دوست صمیمی‌ این شهید بزرگوار است پاسخگوی سوالاتمان درباره بازی اش در سریال «شوق پرواز» و در نقش خلبان «سعید خجسته فر» می‌شود.

«شهرام حقیقت دوست» با مجموعه پرمخاطب «خط قرمز» در اوج بازیگری اش قرار گرفت مدتی کم کار شد تا این که با مجموعه «مختارنامه» و اکنون با «شوق پرواز» حضور دوباره ای درتلویزیون داشت…

من از مجموعه «خط قرمز» تاکنون هم چنان مشغول کار هستم. منتهی پس از آن با وسواس بیشتری در تلویزیون فعالیت دارم. واقعیت این است که شرایط کار در تلویزیون تغییر کرده است، یعنی متن ها، نوشته ها و فیلم نامه کیفیت مطلوبی ندارد بنابراین ترجیح می‌دهم گزیده کارکرده باشم.

شهرام حقیقت دوست,مصاحبه با شهرام حقیقت‌دوست

مصاحبه با شهرام حقیقت‌ بازیگر شوق پرواز

دعوت به همکاری تان برای بازی در نقش مثبت «سعید» چگونه اتفاق افتاد؟

هنگامی‌که فیلم برداری فاز اول مجموعه آغاز شد، پیشنهاد بازی در این نقش به من داده شد. بعد از مطالعه از نقش خوشم آمد و پذیرفتم در این مجموعه بازی کنم.

 در فیلم نامه «شوق پرواز» چه نکات برجسته ای وجود داشت؟

«سعید» نقش خوب و جذابی بود و برایم جای کار داشت، نمی‌خواهم درباره اش صحبت کنم، چون مجموعه در حال پخش است. اتفاقاتی که برای نقش می‌افتد برایم جذابیت داشت، بعضی جاهای این نقش در فیلم نامه نیاز به تغییر داشت چون یک سری جزئیات درباره شخصیت او رعایت نشده بود. وقتی برای نقش با من تماس گرفتند با کارگردان تغییرات درباره نقش را درمیان گذاشتم که ایشان موافقت کردند. در حین فیلم برداری این تغییرات انجام شد. یک سری مرزبندی های کلیشه ای مثبت و منفی در نقش ها وجود دارد که آنها را قبول ندارم. معتقدم آن نقش هایی را که جذابیت پیچیدگی  دارد می‌پسندم، ما در سینما و تلویزیون کشورمان نقش های متفاوت نداریم.

نقش تان را در مجموعه «خط قرمز» متفاوت نمی‌دانید؟

آن نقش جزو استثنائات بود و کمتر برایم اتفاق می‌افتد. مگر چه قدر نقش متفاوت نوشته می‌شود که به من پیشنهاد شود! همیشه در یک جهت پیش می‌روم حال اگر نقش موفق بود، همه من خواسته ام تا آن نقش را بازی کنم. ولی در همین شرایط نقش «سعید» جدای تعریف های مثبت، منفی و خاکستری بودنش یک سری اتفاق ها و چالش هایی دارد که نمی‌توانم توضیح دهم چون مجموعه در حال پخش است. اما این نقش ویژگی هایی داشت که او را جذاب می‌کرد.

 به عنوان بازیگر نقش «سعید» چه تحقیقاتی برای ایفای این نقش انجام دادید؟

شخصیت «سعید» وجود تاریخی ندارد و در واقع به خاطر درام قصه در فیلم نامه اضافه شده است، باید صادقانه بگویم که اجرای نقش نیازی به تحقیق نداشت. چون تاریخ را بازی نکردم و اگر هم نکته ای برایم ناشناخته بود، در طول قصه به پاسخ آن می‌رسیدم.

 قبل از دعوت به همکاری تان در مجموعه «شوق پرواز» چه شناختی نسبت به شهید «بابایی» داشتید و بعد از بازی در این مجموعه چه قدر دیدگاه تان نسبت به گذشته تغییر کرد.

تنها می‌دانستم که ایشان یک خلبان است. اما درباره خصوصیات زندگی و شخصی این شهید چیزی نمی‌دانستم. به بهانه بازی در این مجموعه نکاتی را آموختم. بعد از بازی در این مجموعه دانسته هایم نسبت به شهید بابایی پررنگ تر شد.

 برای بازی در مجموعه «شوق پرواز» چه تمهیداتی داشتید تا ذهنیتی که تماشاگر از شما به دلیل بازی در نقش های منفی دارد فاصله بگیرد؟
قرار نیست که متفاوت ظاهر شوم نقش در حدی است که شاهدش هستید و من در حد توانم نقش را به گونه ای ارائه دادم تا برای بیننده باورپذر باشد.

با «شهاب حسینی» به عنوان هم بازی که نقش شهید «بابایی» را بازی می‌کند، قبل از فیلم برداری چه قدر تعامل، هم فکری و تمرین داشتید؟

من شهاب حسینی را از دوران آموزشگاه بازیگری استاد «حمید سمندریان» می‌شناسم و آن جا با یکدیگر هم کلاس بودیم و طی این سال ها از حال یکدیگر مطلع بودیم اما فرصت هم بازی شدن برایمان پیش نیامده بود. «شهاب» بازیگر بسیار خوب و بااخلاقی است و در طول فیلم برداری، با یکدیگر ارتباط خوبی داشتیم. اندیشه هایمان در یک راستا بود امیدوارم این همراهی و همدلی در مجموعه هم دیده شده باشد.

 سبک کارگردانی، شیوه هدایت بازیگران، نوع دکوپاژ و قاب بندی های «یدا… صمدی» چگونه بود؟

ایشان کارگردان خوبی است و بیشتر از آن انسان است، ایشان با ایده و اندیشه سر صحنه فیلم برداری می‌آمد که امتیاز محسوب می‌شود. وقتی برای بازی در سکانسی با یکدیگر صحبت می‌کردیم ایده هایی که در راستای بهترشدن کار می‌دادیم را می‌پذیرفت. درحین فیلم برداری همین پیشنهادها برای بهترشدن کار مفید بود.

آیا ساخت مجموعه «شوق پرواز» و یادآوری خاطرات شهید «بابایی» می‌تواند خاطرات آن شهید را زنده کند و در نسل جوان تاثیر بگذارد؟
ما تمام تلاش خود را کردیم شخصیتی را که در شرایطی تصمیم های مهمی‌گرفته است را به خوبی به نمایش بگذاریم. وقتی فیلم نامه را مطالعه می‌کردم و یا در حین فیلم برداری بعضی مواقع خود را جای این شخصیت می‌گذاشتم با توجه به تحقیقاتی که درباره زندگی شهید «بابایی» انجام گرفته بود، سعی کردیم صداقتی که در این شخصیت وجود دارد، تاثیر مثبتی بر بینندگان بگذارد.

«یدا… صمدی» را در به تصویرکشیدن زندگی شهید «بابایی» چه قدر موفق دیدید؟

هیچ وقت نمی‌توانم درباره نقش ها و کارهایی که در آن ها بازی می‌کنم نمی‌توانم قضاوت کنم. چون در آن دخیل هستم. البته چون برای ایفای این نقش زحمت کشیدم ممکن است دچار اغراق شوم ولی صادقانه با تمام انرژی کار کردم.

آیا برای ارائه نقش «سعید» هم آموزش هایی دیدید؟

در پایگاه های هوایی که کار می‌کردیم با مربی هایی در ارتباط بودیم. آن ها اصول اولیه ای که برای فیلم برداری نیاز داشتیم را به ما آموزش دادند اما آموزش خلبانی ندیدم، چون حرفه ای سخت است. ما سعی کردیم به عنوان خلبانانی که در این مجموعه بازی می‌کنیم، آموزش اولیه را ببینیم تا برای بیننده باورپذیر باشد.

عکس‌های شهرام حقیقت‌دوستتعداد بازديد : 18
تاریخ انتشار: پنج شنبه 22 / 12 / 1392 ساعت: 8:35
برچسب ها : ,,,,
نظر

مطالب مرتبط

بخش نظرات این مطلب


نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی

ورود کاربران

نام کاربری :
رمز عبور :

» رمز عبور را فراموش کردم ؟

بعضیها

  بعضیها

   بعضیها .

   بهتر است در حد یک آرزو بمانند ... 

   برآورده شدنشان ...

    به بهای شکستن دلت تمام میشود ...

انجمن سرگرمی تفریحی


انجمن سرگرمی تفریحی مبینک .
انجمن سرگرمی تفریحی با موضوعات مختلف برای اشتراک گذاشتن مطالب دوست داشتنی خود بین کاربری دیگه امیداورم بهتون خوش بگذره.

برای ورود کلیک کنید

فواید خنده

خنده  خنده تاریخ انقضا نداره !!!   خنده

خنده
مجموعه تخصصی  فواید ، دانستنیها و رازهای خنده

عشقم...

مخاطب خاص من! 


خاص بودن خاصیت توست! 

تـــــــــــــــو همیشه خاص می مونی 

چون سلیقه ی منی …

عضويت سريع

نام کاربری :
رمز عبور :
تکرار رمز :
ایمیل :
نام اصلی :
کد امنیتی : * کد امنیتیبارگزاری مجدد

پشتيباني آنلاين

آمار

آمار مطالب آمار مطالب
کل مطالب کل مطالب : 202
کل نظرات کل نظرات : 20
آمار کاربران آمار کاربران
افراد آنلاین افراد آنلاین : 1
تعداد اعضا تعداد اعضا : 4

آمار بازدیدآمار بازدید
بازدید امروز بازدید امروز : 42
بازدید دیروز بازدید دیروز : 5
ورودی امروز گوگل ورودی امروز گوگل : 0
ورودی گوگل دیروز ورودی گوگل دیروز : 0
آي پي امروز آي پي امروز : 1
آي پي ديروز آي پي ديروز : 4
بازدید هفته بازدید هفته : 51
بازدید ماه بازدید ماه : 92
بازدید سال بازدید سال : 92
بازدید کلی بازدید کلی : 15,202

اطلاعات شما اطلاعات شما
آی پی آی پی : 18.205.246.238
مرورگر مرورگر :
سیستم عامل سیستم عامل :
تاریخ امروز امروز : پنجشنبه 27 دی 1397

تبادل لینک هوشمند

برای تبادل لینک ابتدا مارا با عنوان سامانه تفریحی مبینک وآدرس http://mobinak.rozblog.com لینک نمایید سپس مشخصات لینک خود را در زیر نوشته . در صورت وجود لینک ما در سایت شما لینکتان به طور خودکار در سایت ما قرار میگیرد.

عنوان :
آدرس :
کد : کد امنیتیبارگزاری مجدد

نظرسنجي

مطالب سایت به کدام موضوع نزدیک تر شود !؟
خبرنامه

براي اطلاع از آپيدت شدن سایت در خبرنامه سایت عضو شويد تا جديدترين مطالب به ايميل شما ارسال شود

تبلیغات متنی
www.Mobinak.rzb.ir
تبلیغات متنی
www.Mobinak.rzb.ir
تبلیغات متنی
www.Mobinak.rzb.ir
تبلیغات متنی
www.Mobinak.rzb.ir


تصویر ثابت